עבודה ברוסיה

רוסיה נחשבת לאחת מהמעצמות החזקות בעולם, עם כלכלה יציבה ומפותחת וקשרי מסחר ענפים למדינות רבות. בשנים האחרונות רוסיה פותחת את שעריה לעבודות מזדמנות לישראלים צעירים ונמרצים, וזוהי הזדמנות פז בשבילכם להכיר את היבשת הרוסית מקרוב, לחסוך כסף וליהנות. אז מה חשוב לדעת לפני שנוסעים לרוסיה? המשיכו לקרוא וגלו בעצמכם.

השפה

השפה הרוסית היא המפתח שלכם להצלחה בעבודה ברוסיה. לא כל אוכלוסיית רוסיה דוברת אנגלית, ולכן חשוב לדעת לתקשר עם התושבים המקומיים בשפתם. ישנו יתרון גדול לדוברי רוסית כשפת אם אשר נוסעים לעבוד ברוסיה, אך לא רק להם. גם אם אין לכם ידע מוקדם בשפה הרוסית, תוכלו לתרגל את השפה לקראת הנסיעה. כאשר תגיעו לשם, כבר תהיו מצוידים במעט מילים ומשפטים נחוצים לתקשורת יומיומית, והשהייה ברוסיה אף תפתח את השפה שלכם יותר.

האופציות העומדות לרשותכם ברוסיה

כאמור, רוסיה היא אחת מהמדינות הגדולות ביותר באירופה – וככל שהיא גדולה יותר, כך האופציות שלכם להשתלב בשוק העבודה המקומי גדלות. משרות העבודה המגוונות כוללות שמרטפות (אופר), מכירת מוצרי ים המלח, תמונות שמן ועוד בקניונים ומרכזים מסחריים, שירותי הובלות ועוד. מכיוון שהמסחר הרוסי הוא התחום החזק ביותר של המדינה, משרות בתחום המכירות יהיו יותר מגוונות ורבות מאשר אופציות עבודה אחרות.

הנאה לצד עבודה

בכל עבודה בחול יש פוטנציאל להנאה ובילויים, וגם ברוסיה ישנן אפשרויות רבות. רצוי לתאם עם החברה המגייסת אתכם את ימי הבילוי והפנאי, ערבי החברה שמתוכננים לכם ברוסיה. עם זאת, חשוב לזכור כי המנטאליות הרוסית שונה מאוד מהמנטאליות הישראלית, ולא כל חגיגה שאנו רגילים אליה בארץ יכולות להתרחש גם ברוסיה. שנית, חשוב לזכור כי אזורים רבים ברוסיה נוטים למזג אוויר קר, שלגים וסופות. לעתים מזג האוויר הזה עלול להשאיר אתכם בבית ולוותר על הבילוי הלילי.

לסיכום, עבודה ברוסיה היא ההזדמנות שלכם לראות עולם, ליהנות, לעבוד ולגלות את רוסיה מקרוב. עם זאת, יש לקחת בחשבון את כל האספקטים של עבודה ברוסיה לפני שנוסעים, הן מבחינת שפה, תנאי מזג האוויר, התנאים הסוציאלים שמגיעים לכם ועוד. לפני שסוגרים על נסיעה למטרות עבודה ברוסיה – יש לקבל החלטה מושכלת וחכמה אשר לוקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות של רוסיה עבורכם. בהצלחה!

צרו קשר לבירורים ושאלות ללא התחייבות